Fotogalerie

Joy Adamson se lvicí Elsou

Novinky

Joy Adamsonová bude představena na Ekofilmu | 5. 10. 2008
Přednáška o Joy Adamsonové, včetně autogramiády jejího životopisu a promítání filmu „Volání divočiny“, proběhne dne 6. října na přehlídce Ekofilm v Českých Budějovicích.

Výstava o Joy Adamsonové „Dlouhé safari z Opavy do Keni“ probíhá v Hradci nad Moravicí | 30. 7. 2008
Výstava, která je k vidění v tamější Městské galerii, připomíná kořeny slavné opavské rodačky Joy Adamsonové a zaměřuje se také na její mládí strávené v Opavě i na břehu Moravice. Autorkou výstavy je Zuzana Beranová, která také napsala vůbec první český životopis Joy Adamsonové.

Výstava „Joy Adamsonová – malířka afrických kmenů“ začíná v Krnově | 27. 6. 2008
Výstava působivých kreseb Afričanů, jejichž autorkou je spisovatelka Joy Adamsonová, proběhne v Krnově od 1. do 20. července. Kresby Afričanů, které jsou dalším světovým úspěchem autorky knížky o lvici Else, budou vystaveny v nedávno otevřené Flemmichově vile v centru města. Vernisáž výstavy proběhne 1. července od 17.00 hodin.

Přednáška, promítání a autogramiáda proběhne 18. června v Ostravě | 16. 6. 2008
Přednáška o slavné spisovatelce a ochránkyni přírody Joy Adamsonové spojená s promítáním a autogramiádou životopisu proběhne 18. června v 18.00 hodin v ostravském Domě knihy Librex. Dům knihy Librex se nachází v centru Ostravy na Smetanově náměstí 8.

Autorka vystoupí 18. června v televizním pořadu Dobré ráno z Moravy a Slezska | 16. 6. 2008
Hostem pořadu ČT1 Dobré ráno z Moravy a Slezska bude dne 18.6. také Zuzana Beranová, autorka životopisu Joy Adamsonové. Během vstupů, které jsou naplánovány od 7.15 do 8.25, představí Zuzana Beranová nejen svou knížku, ale přiblíží také svůj život v Keni, kde působila pět let jako konzulka. Televizní diváci se například dozvědí, co ji přivedlo k dlouhodobému výzkumu zaměřenému na Joy Adamsonovou a s jakými potížemi se musela potýkat v Africe, když šla ve stopách slavné opavské rodačky.

Výstava o Joy Adamsonové bude ke shlédnutí v Kružberku | 29. 5. 2008
Výstava o Joy Adamsonové nazvaná „Dlouhé safari z Opavy do Keni“ se bude konat od 31. května do 14. června v Kružberku na Opavsku. Výstava je umístěna v „Galerii na půdě“ v kostele svatého Petra a Pavla v Kružberku. Vernisáž proběhne 31. května ve 14.00 hodin.

Knihovny uvedou Joy Adamsonovou i její první český životopis | 29. 4. 2008
V měsíci květnu knihovny v Moravskoslezském kraji představí svým čtenářům osobnost opavské rodačky Joy Adamsonové prostřednictvím přednášek Zuzany Beranové. Součástí přednášky bude také autogramiáda prvního životopisu Joy Adamsonové zaměřeného na její kořeny na území České republiky, jehož autorkou je právě Zuzana Beranová.

Výstava „Divoká Afrika Joy Adamsonové“ začíná ve Zlíně | 29. 4. 2008
Výstava „Divoká Afrika Joy Adamsonové“ bude od 28. dubna do 12. května uvedena ve Zlíně. Výstava je součástí cestovatelského festivalu „Neznámá země.“

Ve Fulneku, Hlučíně a Opavě proběhnou přednášky i autogramiády životopisu | 29. 4. 2008
Přednáška spojená s autogramiádou životopisu o opavské rodačce Joy Adamsonové, která své dětství i mládí prožila na Opavsku, proběhne ve Fulneku 29. dubna v 17.30 hodin v Městském kulturním centru. V Hlučíně se přednáška bude konat v Zámeckém klubu dne 5. května v 18 hodin.

Výstava o Joy Adamsonové zahájila činnost Flemmichovy vily v Krnově | 28. 4. 2008
Flemmichova vila v Krnově, unikátní historická památka, která se po mnoha letech dočkala rekonstrukce, byla poprvé zpřístupněna veřejnosti a to prostřednictvím výstavy o Joy Adamsonové s názvem „Dlouhé safari z Opavy do Keni.“ Vernisáž výstavy proběhla v pondělí 28. dubna.

1 | 2 | 3 | Další