Fotogalerie

Joy Adamson se lvicí Elsou

Novinky

Knihovny uvedou Joy Adamsonovou i její první český životopis

29. 4. 2008 - V měsíci květnu knihovny v Moravskoslezském kraji představí svým čtenářům osobnost opavské rodačky Joy Adamsonové prostřednictvím přednášek Zuzany Beranové. Součástí přednášky bude také autogramiáda prvního životopisu Joy Adamsonové zaměřeného na její kořeny na území České republiky, jehož autorkou je právě Zuzana Beranová.

Joy Adamsonovou bude například prezentovat knihovna v Novém Jičíně a to 6. května v 18.15 hodin. Joy Adamsonovou představí rovněž knihovny v Ostravě. Přednáška v obvodní knihovně v Ostravě-Mariánských horách se bude konat 29. května v 16 hodin. Naopak knihovna v Ostravě-Michálkovicích bude svůj program směřovat nejen na veřejnost, ale i na žáky druhého stupně základních škol. Přednáška v tamější knihovně proběhne 28. května v 10 hodin.

Knihovny současně využijí příležitosti upozornit své čtenáře na další knihy, které napsala Joy Adamsonová a které byly přeloženy do češtiny, jako například na její nejslavnější knihu „Příběh lvice Elsy“ nebo „Příběh levhartice Penny“. V češtině vyšla také autobiografie Joy Adamsonové „Volání divočiny.“ Život Joy Adamsonové v drsné africké přírodě přibližuje i kniha jejího manžela George Adamsona „Můj život s Joy“.