Fotogalerie

Joy Adamson se lvicí Elsou

Novinky

Ve Fulneku, Hlučíně a Opavě proběhnou přednášky i autogramiády životopisu

29. 4. 2008 - Přednáška spojená s autogramiádou životopisu o opavské rodačce Joy Adamsonové, která své dětství i mládí prožila na Opavsku, proběhne ve Fulneku 29. dubna v 17.30 hodin v Městském kulturním centru. V Hlučíně se přednáška bude konat v Zámeckém klubu dne 5. května v 18 hodin.

Současně ve spolupráci s obchodní společnosti Globus bude možnost zakoupit životopis Joy Adamsonové v prostorách opavské prodejny hypermarketu Globus a to ve dnech 1. – 3. května vždy od 10.00 do 18.00 hodin. V těchto dnech současně od 14.00 do 16.00 hodin proběhne autogramiáda a beseda s autorkou. Více informací naleznete zde.

Světoznámá spisovatelka a ochránkyně přírody, která je známá především díky své knize „Příběh lvice Elsy“, se narodila v Opavě v roce 1910 v německé rodině jako Friederike Victoria Gessnerová a zemřela v Keni v roce 1980. V rámci besedy bude připomenuto, že Joy Adamsonová žila také v údolí řeky Moravice v osadě Na Stoupách u Kružberku. Tam její předkové, známí podnikatelé Weisshuhnové, kteří například založili žimrovickou papírnu nebo vystavěli unikátní náhon, vlastnili rodinnou vilu.

Na besedě budou zmíněny i méně známé aktivity Joy Adamsonové, které jí také vynesly světovou proslulost – například portréty příslušníků keňských kmenů. Přednáška bude doplněna obrazovým doprovodem, který představí i místa v Keni, kde Joy Adamsonová v době své slávy působila.Leták globus