Fotogalerie

Joy Adamson se lvicí Elsou

Novinky

Přednáška, promítání a autogramiáda proběhne 18. června v Ostravě

16. 6. 2008 - Přednáška o slavné spisovatelce a ochránkyni přírody Joy Adamsonové spojená s promítáním a autogramiádou životopisu proběhne 18. června v 18.00 hodin v ostravském Domě knihy Librex. Dům knihy Librex se nachází v centru Ostravy na Smetanově náměstí 8.

Přednáška s obrazovým doprovodem má název „Joy Adamsonová – Dlouhé safari z Opavy do Keni“. Připomíná, že Joy Adamsonová, která je známá především díky své knize „Příběh lvice Elsy“, se narodila v Opavě v roce 1910 a zemřela v Keni v roce 1980. Přednáška přiblíží mládí slavné spisovatelky strávené v Opavě i na břehu řeky Moravice a zmíní také významné předky, kteří ji ovlivnili. Přednášet bude Zuzana Beranová z Opavy, bývalá konzulka v Keni, která se odkazu slavné spisovatelky věnuje více než sedm let a která nedávno vydala životopis o Joy Adamsonové. Po besedě proběhne autogramiáda této knihy,
která odpovídá na několik klíčových otázek jako například: proč bylo dětství Joy Adamsonové nešťastné? Jak se dostala do Afriky? Proč jí do života vstoupila lvice Elsa? Proč byla nakonec brutálně zavražděna?