Fotogalerie

Joy Adamson se lvicí Elsou

Novinky

Proběhl křest prvního českého životopisu o Joy Adamsonové

12. 12. 2007 - Křest prvního životopisu slavné opavské rodačky Joy Adamsonové zaměřený na její české kořeny proběhl ve středu v 17:30 při příležitosti Vánočních trhů na Dolním náměstí v Opavě.

Publikaci, která se jmenuje "Setkání se smrtí", s podtitulem "Příběh opavské rodačky Joy Adamsonové", pokřtil primátor města Opavy Zbyněk Stanjura. "Město postupně splácí dluh vůči slavné rodačce," uvedl primátor.  Doplnil, že radnice plánuje zřídit v Opavě také muzeum Joy Adamsonové. Autorka knížky Zuzana Beranová během křtu zdůraznila, že knížka připomíná i další úspěchy slavné rodačky. "Joy v Africe bojovala o každou minutu. Malovala portréty příslušníků keňských kmenů , které mizely každým dnem. Zakládala i národní parky, aby zachránila zvířata před pytláky," uvedla Zuzana Beranová. Podle autorky knížka odpoví na několik otázek: "Proč bylo dětství Joy nešťastné? Jak se dostala do Afriky? Proč se její osud protnul s Elsou? Proč byla zavražděna?"
Joy Adamsonová, světoznámá spisovatelka, malířka a ochránkyně přírody, která je známá především díky své knize „Příběh lvice Elsy“, se narodila v Opavě v roce 1910 a zemřela v Keni v roce 1980. 

Autorka s knihou